EYLEMCİLER İÇİN EL KİTABI

Yazan: katil kahya Tarih: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 0 yorum

Taksim Gezi Parkı'nda yaklaşık 50 saattir inanılmaz bir direniş var.Yani şu anlarda milyonlarca insan Muhteşem Yüzyıl izleyip, Hürrem'in entrikaları karşısında hayrete düşerken, asıl entrika Gezi Parkı'nda dönüyor.Bir avuç cesur adam, kendi bedenini siper ederek; doğayı, yeşili, geleceği , tarihi korumaya çalışıyor.Az önce başbaş yine televizyonda sıkıyordu. Yok efendim onlar tarihe iade-i itibar yapıyorlarmış da, yok efendim oraya avm şartmış da falan filan... RTE'nin de dediği gibi karar verilmiş. Meşrutiyete karşı gelenlerin ayaklandığı Topçu Kışlası'nın yerinde avm yükseltmek için onlarca ağaç , tek yeşil alanımız yok edilecek.
Neyse dedik ya, neredeyse 50 saattir direniş devam ediyor. Bugün polis ortada görünmedi. Ama bu da planın bir parçası.Çünkü başbaş bugün başka bir doğa katliamına imza attı ve 3. köprünün temel atış törenini yaptı. Eğer Gezi Parkı'nda bir müdahale olsaydı, başbaşın doğa katliamına sebep olan açılış töreni haber bültenlerinde 2. plana düşecekti.İşte bu nedenle bugün polis, kenarda oturup copunu bileylemekle geçirdi gününü. Tahminimce en büyük çarpışma yarın yaşanacak. İşte bu nedenle eylemciler için bir liste hazırladım. Bence dikkate almanızda fayda var. Çünkü karşınızda bir gaz bağımlısı var.


EYLEME GİDENLER DİKKAT!!!

1- Bir defa limondan vazgeçin. Limon eskiden hayat kurtarırdı ama yeni nesil biber gazlarında limon bir işe yaramaz. Çünkü her ne kadar İdris Naim bunlar doğal dese de, yeni nesil biber gazlarının içinde PULLA denilen bir bitki var. Şili'de idam mahkumlarının zehirli iğne karışımlarına da konulan yakıcı bir madde. Etkisini bir tek elma sirkesi ve bebe şampuanı gideriyor. Eğer gazı yediyseniz hemen gözlerinizi bebe şampuanı ya da elma sirkesi ile yıkayın.
2- Eylem sırasında ince ince ama kat kat giyinmeye özen gösterin. Her müdahaleden sonra bir katı çıkarırsınız. Özellikle kollarınız ve bacaklarınız kapalı olmalı. Çünkü biber gazı vücuda yapışır ve sürekli kendini yenileyerek, deriyi yakmaya devam eder.
3- Büyükçe bir beze elma sirkesi dökün ve sirkeli bezi naylon bir poşette saklayın..Müdahale anında bezi ağzınıza kapatın.
4- Makyaj yapmayın, nemlendirici ya da güneş kremi sürmeyin. Bu maddeler biber gazının deriye daha çabuk yapışmasını sağlar.
5- Babet, terlik ya da kösele ayakkabı giymeyin. Rahat bir spor ayakkabı, özellikle de converse gibi boyunlu olanlar hem hızlı koşmanızı sağlar hem de sağa sola yayılan cam kırığı, taş gibi maddelerden ayağınızı korur.
6- Mutlaka yanınızda yedek kıyafet bulundurun.Çünkü F tipi polisin işi belli olmaz her an tazyikli suyu ensenize yiyebilirsiniz.

Son olarak...MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEYİN...SİZİN OLANLARI BAŞKALARINA PEŞKEŞ ÇEKMELERİNE İZİN VERMEYİN...SONUÇ NE OLURSA OLSUN BAĞIRIN...BELKİ BİR DUYAN OLUR...

0 yorum:

Yorum Gönder