TAKSİM YASSAH!

Yazan: katil kahya Tarih: 30 Nisan 2013 Salı 0 yorum
VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ YAN YANA DURMUŞ, TAKSİM'İN GÖBEĞİNDE KONUŞUYOR.  İPEK KRAVATLARI, EN JANJANLI TAKIMLARI, ÖZENLE PARLATILMIŞ RUGAN AYAKKABILARI İLE VİTRİN MANKENİ EDASINDA AÇIKLAMA YAPAN İKİLİ İŞÇİLERE DİYOR Kİ; 1 MAYIS BAYRAMI'NDA 1 MAYIS ALANINDA OLAMAZSINIZ.. YALNIZ HER İKİSİNİ DE TEBRİK ETMEK İSTERİM KENDİ UYDURDUKLARI YALANA, KENDİLERİ ÖYLE BİR İNANMIŞ Kİ, KONUŞMALARI DİNLERKEN AZ DAHA "ADAMLAR HAKLI" YAHU DİYECEKTİM. HERKESİN BİR KUKLA, İPLERİN İSE BAŞBAKANDA OLDUĞUNU HATIRLAYARAK BU DUYGUDAN KURTULDUM.

BİLDİĞİNİZ GİBİ YILLAR SONRA İLK KEZ 3 SENE EVVEL İŞÇİLER KENDİ MEYDANLARINA, TAKSİM MEYDANI'NA YENİDEN KAVUŞTU. ZATEN FARK ETTİYSENİZ SON 3 SENEDİR DE NE KAVGA VAR NE GÜRÜLTÜ. HERKES BAYRAMINI DİLEDİĞİNCE YAŞIYOR. KİMİ HALAY ÇEKİYOR, KİMİ SLOGAN ATIYOR, KİMİ DE KAZANCI YOKUŞU BAŞINDA SESSİZCE YASINI TUTMAYA DEVAM EDİYOR. AMA BİRİLERİ BU KADAR SESSİZLİK, BU KADAR HUZUR BU İŞÇİLERE YETER DEDİ VE DÜĞMEYE BASILDI. TAKSİM MEYDANI YENİDEN YASAKLI BÖLGE HALİNE GELDİ.

İŞÇİLER DİRENİYOR HAKLI OLARAK... UĞRUNA ARKADAŞLARINI FEDA ETTİKLERİ MEYDANA GİRMEK İSTİYORLAR. DEVLET İSE HER ZAMAN Kİ ZİHNİYETLE YOLA DEVAM EDİYOR. YASSAH HEMŞEHRİM... BAHANELERİ DE TAKSİM'İ SÜZGECE ÇEVİREN İNŞAAT. İŞÇİLER YÜRÜYÜŞ SIRASINDA ÇUKURLARA DÜŞEBİLİRMİŞ FALAN FİLAN.. E O ZAMAN GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ AL KARDEŞİM.. TAKSİM'İ HER GÜN 1 MİLYON KİŞİ ZİYARET EDİYOR DİYE HAVA YAPMAYI BİLİYORSUN. MADEM O 1 MİLYON KİŞİYİ GEÇİRECEK YERİN VAR İŞÇİLERİ DE GEÇİR. KADEMELİ SİSTEM KUR..HERKES BİR ANDA GİRMESİN DE MEYDANA, YAVAŞ YAVAŞ GRUP GRUP AL İÇERİ İŞÇİLERİ.

TABİ BENİM BİLE AKLIMA GELEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VALİNİN, EMNİYET MÜDÜRÜNÜN AKLINA GELMİYOR OLMAZ. BU ÖNERİLER ONLARIN DA AKLINA GELİR AMA İŞİNE GELMEZ. TAKSİM KAPALI BU SENE DEYİP BAŞKA YER GÖSTERİRLER EMEKÇİLERE. GELECEK YIL DA DERLER Kİ "GEÇEN YIL TAKSİM'E GİRMEDEN DE KUTLADINIZ BAYRAMINIZI. BAKIN NE GÜZEL OLDU. HADİ ARTIK BÖYLE DEVAM EDELİM" VE BÖYLECE UĞRUNA KAN DÖKÜLEN MÜCADELE, VE SEMBOLİK BİR BULUŞMA NOKTASI ALINIR İŞÇİLERİN ELİNDEN.


KAHİN DEĞİLİM AMA YARIN OLACAKLARI SÖYLEYEYİM SİZE. İŞÇİLER ŞİŞLİ'DEN, BEŞİKTAŞ'TAN VE TARLABAŞI'NDAN YÜRÜYÜŞE GEÇECEK. DEVLET İSE POLİSİN ELİNDEKİ COPLA, BİBER GAZIYLA SURETE BÜRÜNECEK. HAVAYI SİS KAPLAYACAK, KULAKLAR COP SESİNDEN SAĞIR OLACAK. EMEKÇİ, İŞÇİ YİNE YERLERDE SÜRÜNECEK VE EMNİYET MÜDÜRÜ BUNA MEŞRU MÜDAFA DİYECEK.

Bu arada küçük bir not. Taksim Meydan'da The Marmara, AKM ve anıt arasındaki 30 bin metrekarelik alan bomboşken yani orada binlerce kişinin sığabileceği bir alan varken, uyanık biraderlerin inşaatın ortasında basın toplantısı yapması art niyetin göstergesi değil de nedir?!
0 yorum:

Yorum Gönder