ÜŞENGEÇLİK GENLERİMİZDE VARMIŞ

Yazan: katil kahya Tarih: 10 Mart 2013 Pazar 0 yorum


Herkes, özellikle de kadınlar hep zayıf ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Erkeklerinse üçgen vücut takıntısı malumunuz. Ama iş spor yapmaya, diyet yapmaya gelince yan çizmek de adettendir. Pazartesi başlanılan diyetler Salı biter, büyük heveslerle kayıt yaptırılan spor salonları 2 gün sonra unutulur ya da benim gibiler spordan çıkıp soluğu Burger King’te alır. Bahanede hazırdır; hacı bugün 10 kilometre koştum, küçük bir hamburgerden ne çıkar ki?! Meğer kabahat bizde değil atalarımızdaymış. Yani üşengeçlik genlerimizde varmış. Çünkü bundan 20 bin yıl önce yaşayan ilk insanlar yattıkları yerde zayıflamanın formülünü keşfetmiş. Nasıl mı? İşte bu sorunun yanıtını bana yakın arkadaşım ve aynı zamanda da ünlü bir medikal hekim olan Gönül Ateşsaçan verdi. Gönül anlattı, ben şok oldum. Şimdi ben susacağım, size Gönül anlatacak zayıflamanın zahmetsiz formülünü.

“Yapılan araştırmalara ve bulunan kemikler, fosiller üzerinde yapılan incelemelere göre ilk insanlar, zayıf, kaslı ve atletikti. Yağ dokuları yok denecek kadar azdı.  Tabi ki gıda bulma konusunda katı doğa şartları ve zorlu yaşam koşullarının da etkisi var ama fit vücutlarının en büyük sebebi soğuk ırmaklar. İlk insanlar kaslı ve zayıftı, çünkü soğuk ırmaklarda yıkanmak, soğuk su içmek zorundaydılar ve soğuk zayıflatır, vücudu kaslandırır. Mesela tüpsüz dalış yapanlara ya da soğuk su da yüzenlere bir bakın, hepsi fittir. Çünkü vücut soğuğu yenmek için depoladığı yağları yakar ve kasları çalıştırır. Birçok kişi bilmese de, içeceklerin içine 2 küp buz atmak zayıflatır. Çünkü vücut kendi ısısında olmayan sıvıları ısıtmadan kullanamaz. Mesela içinde 2 küp buz olan bir bardak su ortalama 5 derecedir. Vücudun bunu midede kullanabilmesi için suyun sıcaklığının en az 36 derece olması gerekir. İşte bu nedenle vücudunuz o buzlu suyu kullanmadan önce ısıtır, ısıtırken de fazladan kalori harcar, yağ yakar. Yani dozu aşılmadan, boğazları şişirmeden içilen buzlu içecekler sizi zayıflatır”

İşin özü şu ki, işin cılkını çıkarmadan hergün 2 bardak şekersiz sıvıyı içine 2 küp buz atarak yudum yudum için ve gerisini vücudunuza bırakın. Yavaş yavaş zayıflamaya başladığınızı ve özellikle de karın, basen gibi yağların hücum ettiği bölgelerin incelmeye başladığını göreceksiniz. Deneyin...Ben denedim 2 kilo gitti bile.


0 yorum:

Yorum Gönder